| AlbertoAby a întrebat:

Salut am un laptop HP si am windows 7 original...dar se misca foarte greu cum fac sa-l resetez

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Daca ti-a mers bine cand l-ai cumparat si nu se incalzeste prea tare, ceea ce trebuie sa te duci in service sa ti-l curete, descarca programul asta gratis, curata-l si fa o optimizare cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
- Daca functioneaza la fel trebuie reinstalat.

| Danzell a răspuns:

Praf si caldura = - performanta.
asta cu refresh de n ori prostie.

cauta un program sa iti afli codul serial al windowsului (daca nu il mai ai) si reinstaleaza windows-ul.
ia-ti un cooler pentru laptop. eu am Cooler master u3.
Ia-ti o surubelnita si cauta un tutorial despre cum sa iti desfaci modelul de laptop. si curata-l de praf.

| Raulinio a răspuns:

Depinde si de competentele laptopului poate nu are procesor, rami pentru a suporta windows 7, eu ti-as recomanda xp este cel mai sigur si cel mai rezistent si il duce aproape orice pc fara probleme.

| Ivan_Larisa_Larik_1985 a răspuns:

Reformateazal si dai refresh de 6 ori cand intri