| Leonard02 a întrebat:

Salut! Am desfăcut puțin laptop să mă uit la plăcuta ram și fără să scot bateria iar când l-am pus înapoi plăcută merge. laptopul dar când îl scot de la incarcat se închide ce pot sa ii fac?

6 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Esti sigur ca n-ai deranjat bateria de la locul ei astfel incat sa cauzeze un contact imperfect si laptopul sa ruleze doar cu incarcatorul si atat? Mai verifica bateria o data.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rupt o panglică care face legatura cu bateria deci el merge numai cu incarcatorul in priza?

Bula
| Bula a răspuns:

Nu se incarca bateria.
Ori bateria este defecta, ori circuitele care o alimenteaza.
Du-l la un service pentru verificare!

Răspuns utilizator avertizat
| Leonard02 explică (pentru Bubico2022):

Windows scrie că bateria are 84% dar daca îl scot se închide deci nu merge.

Răspuns utilizator avertizat