| Kent27 a întrebat:

Am doua boxe de 40w si impedanta de 8 ohmi.Ce fel de amplificator imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Pai sistemul are 4 ohm si tu vrei sa pui boxe de 8 ohm, merge sa le conectezi dar in timp o sa arzi amplificatorul din sistem, trebuie sa fie aceeasi peste tot.
statie 8 ohm pui boxe de 8 ohm, ca sa nu ai nicio problema.

8 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Amplificator tot pe 8 ohm
putere undeva la 2x30w, poti pune amplificator si mai puternic de 100w sa zicem dar ai sanse sa le arzi.
30w statia si 40w boxele e ideal

| BigIon a răspuns:

Eu spun din propia experienta... daca Boxele sunt pentru masina. cel mai bine e cu iesirile de la Casetofon. daca e pentru casa. amplificator maxim 100w findca sunt slabe boxele

| Kent27 explică (pentru Broadband):

Am boxe CJC 690R 5.1. Le pot conecta aici? Au 30 w.

| Broadband a răspuns (pentru Kent27):

Unde sa le conectezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar treaba este, ca nu se prea gaseste, doar facut poate, si nu stiu cine face, asta chiar nu stiu.

| Kent27 explică (pentru Broadband):

LA subwooferul de la sistem

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Kent27):

AAaa aia da. normal ca le poti conecta, daca vezi ca incepe sa gajaie, sfat scoatele, nu se stie niciodata cat este de puternic acel subwoofer, eu am un sistem Panasonic ak-44, si nu imi mai trebuie nimic in casa+ daca este sa dau un party am 2 boxe active si un subwoofer:
http://www.senia.ro/sub-1-15-subwoofer-pasiv-dynacord-24157-3
http://www.senia.ro/b115mp3-boxa-activa-behringer-32215-3x2
dar sincer imi lipseste statia, chiar acum ma gandeam sa pun o intrebarea pe TPU.

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Iti trebuie un amplificator de minim 4 ohm o statie de 8 ohm