| MariusLaurentiu21 a întrebat:

Salut am doua routere unu TP-Link TP-Link Archer C2 AC750 Dual Band Gigabit si unul Asus RT10E. Cel de la tp link nu ajunge in toata casa si vreau sa il pun pe cel de la Asus in camera unde nu ajunge semnalul si nu stiu setarile care sa le fac, sa fac modul acela bridge. Cine ma poate ajuta? Multumesc Funda!

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cuplezi routerul la internet, apoi la computer si apoi la curent. Intri in browser si n-o sa-ti apara nimic. Scrii sus unde apare http, urmatoarele: 192.168.1.1 (fara punct la urma). Iti va apare un panel de meniu foarte intuitiv. Parola si user name-ul sunt: admin. Dupa, poti sa pui ce vrei tu.