| anonim_4396 a întrebat:

Am hard Seagate de 2tb si vreau sa-l fac hard extern, am luat ceea ce aveam nevoie pentru a il conecta prin usb, intru in computer management ca sa il formatez, nu ma lasa, imi spune: The request failed due to a fatal device hardware error. M-am uitat peste tot si n-am gasit nimic care sa ma ajute. Ce ar putea fi? N-am nimic pe el, nu e important dar as vrea sa tin poze si filme pe el, mentionez ca am un laptop Asus cu windows 10. Am incercat si cu alte 2 hdduri si la fel, banuiesc ca e de la laptop. In Computer Management imi apare ca e unknow. Help me!

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce om serios formateaza din Computer Management?
Ia de-aici: https://www.hdd-tool.com/download.html
Cu editia free iti faci treaba de minune.

| FrateleDumy a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am incercat însă nu il vede, imi apar decât ssd ul si hardul lui

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FrateleDumy):

"Am incercat însă nu il vede, imi apar DOAR ssd ul si hardul lui." Asta ca sa scriem ca oamenii normali, nu ca pesedistii. Acum ca am lasat treaba asta deoparte, probabil "ceea ce aveai nevoie" nu e fix ce aveai nevoie. Ce rack folosesti, mai exact?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru FrateleDumy):

Daca specificatiile sunt corecte, are interfata USB 3.0 dar vine cu cablu USB 2.0 in pachet. USB 2.0 da mai putin curent decat 3.0 si e posibil sa nu ai destul curent cit sa mearga hardul. Incearca cu un cablu USB 3.0 de calitate.