| Mariussssssss a întrebat:

Am o problema: am un calculator cu un hard cu poze pe el, etc, dar are o singura partitie hardul, iar acum mi-a dat eroare de windows si nu mai pot intra pe hard, iar daca il formatez pierd tot. Asa ca l-am conectat prin USB la laptop, dar nu imi apare nimic in my conputer, iar din disk management nu il pot monta, fiindca imi zice "the device is not ready". Tin sa mentionez ca am 3 harduri(2 Western Digital si 1 seagate) si am incercat cu toate 3, si da aceeasi eroare. Va rog ajutati-ma! Dau fundita

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa descarci de pe net "windows xp live CD". Este o imagine ISO bootabila. O treci pe un CD cu PowerISO sau ceva asemanator. Bagi CD-ul si va porni XP de pe CD. Intri in C si salvezi, transferi tot ce ai. Link nu pot sa-ti dau.
Il gasesti usor pe net.

3 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Exista in Bucuresti centre de recuperare a datelor de pe hard diskuri. Dar inainte de a le formata intreaba-i pe cei de acolo cum sa procedezi. Succes!

| vatco a răspuns:

Incearca sa il accesezi cu un program de recuperat date..recuva este un soft free si usor de folosit.o alta metoda ar fi sa folosesti un soft de partitionare..aceste softuri au optiuni de a monta partitiile in windows si sunt mai avansate fata de cele din windows.cu acesta mai poti sa ii dai si o scanare de sectoare bad. daca ai nevoie de mai mult ajutor spune-mi.din ce oras esti?

| MariusTfk a răspuns:

Exista programe de recuperare date de pe un hard disk, cauta mai multe informatii pe google!