| fredow a întrebat:

Am instalat windows 7 si nu imi merge sunetul. Am driverele instalate. Cand intru la sound la playback imi apare digital audio(S/PDIF) care este bifat si speakers nu este bifat zice not plugged in... Mufele de la sistem sunt conectate bine, iar sistemul functioneaza ( l-am probat la alt pc).
Solutii?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi o defectiune de driver sau a placii de sunet (mufa sau un condensator de pe placa). Numai la un atelier se poate vedea.