| Laurentiu_Petcu_1994 a întrebat:

am si eu o problema daca ma puteti ajuta va rog..De curand aproximativ 2 zile brusc mi s-a luat sunetul..numai aud nimic in boxe. inainte in sound aveam Speakers acuma am bifat doar Digital s/pdif stiu doar ca trebuie sa mut pe Speakers.
Dar problema este ca nu ma lasa pentru ca imi spune Speakers not plugged in.ce sa fac? Precizez ca am dezinstalat driverele de N ori si le-am instalat si tot degeaba. Windows 7 sistemul de operare.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Seteaza din controlul de sunt ca sunetul să funcționeze de speackers 2 canale stereo. Apoi deconectează boxele de la pc.Restartează-l.
conecteaza boxele la pc și apoii restartează calcultorul.Da©a nu ți s-o dus placa de sunet ar trebui să ai sunet în boxe, asta desigur dacă le-ai conectat în priză și ai conectat boxele în mufa verde NU roz, albastră, neagră sau portocalie happy. Succes

| Laurentiu_Petcu_1994 explică (pentru DeyCj):

Am facut tot ce ai zis si nimic, in bios totu este ok porturile tot tot tot. driverele instalate cu succes [ sunet 0 ]..chiar nu stiu ce sa-i mai fac.

| DeyCj a răspuns (pentru Laurentiu_Petcu_1994):

Să schimbi placa de sunet, că se pare ca tocmai s-o ars.

| Laurentiu_Petcu_1994 explică (pentru DeyCj):

Am probato la altcineva merge perfect

| Alex401 a răspuns:

Vizioneaza clipul acesta, poate te ajuta https://www.google.ro/......https?/url

| Laurentiu_Petcu_1994 explică (pentru Alex401):

Am facut exact ca el si..pauza nimic.