| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am mai multe playlist-uri cu 1000si ceva de melodii in total. Unele melodii sunt numerotate gen: 01-bas carpatin, 02-frunzisoara, etc. Intrebarea mea este cum pot sa scap de aceasta numerotare si sa am doar numele melodiei?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cea mai accesibilă variantă este redenumirea fișierelor, dar în unele situații nu va da roade, cum ar fi redarea pe mobil, în playere de muzică n gam Clemetine, Vlc și altele, care se bazează pe informațiile din fișierul Mp3, sau, folosind un editor de tag-uri cum este:
http://www.mp3tag.de/en/
Cu ajutorul acestei aplicații vei ptea edita manual titlurile melodiilor, dar si mult mai mult(integrare forografie în fișier(cover art), etc.
Succes

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt doua activitati.
Una redenumirea fisierului in mod obisnuit cu click dreapta pe el si Rename.
A doua poti sa iei ID3-TagIt. Este un program free. Eu l-am folosit foarte mult. Il gasesti pe net. Poti modifica cu el informatia din numele fisierului in ID3 tag.
Aceeasi operatie o poti face si din lista de la Winamp. Dai sa editezi melodia si iti va apare numele ce-l scrii. Este acolo o eticheta ID3. Acolo scrii orice denumire vrei.

| DarkSpy a răspuns:

Poti redenumi melodiile.