| Transformice1 a întrebat:

Am minat Monero pe noobminer, cum fac sa-mi mut monero-ul intr-un wallet? si din acel wallet in bani reali?

1 răspuns:
| Doja a răspuns:

XMR-ul se muta fie intr-un wallet de exchange, fie in wallet-ul oficial de XMR.

Pentru a transforma XMR-ul in bani trebuie sa schimbi fie in BTC, fie in ETH, apoi te duci pe unul din exchange-urile care iti permit tranzactii pe fiat.

Poti fie Bitstamp sau Kraken daca vrei sa faci transfer bancar, sau prin Bitcoin Romania extragere de cash.