| hardybyt a întrebat:

Salut, am nevoie de niste sfaturi. Vreau sa imi cumpar o tableta si nu ma pricep la acest domeniu.
1). Ce tableta imi recomandati si de ce?
2). Eu ma gandeam la o tableta de la Apple. E avatanajoasa? E buna?
3). Am vazut la ipad-uri ca unele au 4g, altele nu. Ce inseamna asta?
4). Unele tablete au 16gb, 32gb sau 64 g. Ce sunt astea? Memoria interna a tabletei? Nu i se poate adauga un card de memorie pe langa cea interna(daca da, la ce capacitate poate ajunge cardul si la ce pret?)
Va rog sa raspundeti la intrebari in aceasta ordine. Un raspuns complet, amplu si clar primeste funda categoric.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Immjustalittlecupcake a răspuns:

1. Samsung Galaxy Tab! Este muuuult mai ieftina decat iPad. Are ecran Touch Screen de 7"(inch) putin mai mic ca la un iPad de 9-10", dar s-a inventat Samsung Galaxy TAB 10.1 de 10.1". Cel mai mic pret al acestei tablete de 7" la ORANGE STORE este de 835, 8 RON(199 EURO). Un iPad la DOMO este 2.424, 51 lei. Samsung Galaxy TAB are cablu de date, HANDS FREE, incarcator la priza. Un iPhone se incarca direct de la kalk, card MICRO SD. de 16 GB, memorie interna 16 GB.
4G reprezinta a patra generatie de telefoane mobile, succesor 3G-ului. 4G poate oferi viteza mai mari la internet fata de 3G si multe altele. Doar la Samsung se mai poate adăuga un card de memorie, la Ipad nu.

4 răspunsuri:
| JustSolutions a răspuns:

Eu am Samsung galaxi tab 2 7.0 si sunt extrem de multumit in primul rand pretul este mic (in comparatie cu Apple ) in al 2 lea rand (acum am sa-ti explic ce este cu gb ) are slot de card pana la 32 gb aceasta fiind memoria externa si poti sa te joci o gramada de jocuri de pe pc dtorita tehnologiei ecranului si intr-un fel sistemului de operare aici android 4.0 funda!

| BetivanuLHaios a răspuns:

Daca vrei un perfecta pentru jocuri, Nexus 7 e cea mai buna alegere. Are un pret avantajos si e foarte buna big grin

| TakeItSlowXD a răspuns:

Ţi-aş recomanda iPad sau un Samsung galaxy tab. Ai putea sa le incerci la Altex sau alte magazine să vezi cum merg dacă ai ocazia şi să vezi care îţi place mai mult, spre ex la noi ne dă voie să le folosim in magazin.
Faza cu gb e vorba despre memoria internă a tabletei, însă îi poţi băga şi un card dacă vrei, din câte ştiu maxima e de cam 32gb.Pretul ar fi cam de aprox 100 de lei.

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

http://www.marketonline.ro/......ifi-silver

De ce nu o tableta de la un brand cunoscut si recunoscut, chiar mai ieftin? Nu iti bate joc de banii tai cumparand produse...proaste.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de tableta.
Daca mai pot sa te ajut cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

In plus, la MarketOnline ai cel mai mic pret din Romania. Profita si tu.