| Alexino2003 a întrebat:

Pentru o tabletă de memorie internă 8GB - 16GB şi pe card memorie 16GB-32GB cam câte jocuri încap?
Fundă!
DETALIAT VĂ ROG!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cat de mici si cat de mari? Fa singur un calcul. 1 GB=1024 Mb. Sa presupunem ca jocul are 10 Mb unul. Incap 102 jocuri. De unde sa stiu eu ce jocuri si cat au? Un joc poate fi de 10 Gb dar poate fi si de 3 Gb sau de 400 Mb. De unde sa stiu eu ce jocuri si ce marime au? Nu se poate calcula! Ce nu pricepi?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista doua jocuri care sa aiba aceeasi marime. Daca vorbim de jocuri mici pot incapea zeci sau sute. Daca vorbim de jocuri mari pot incapea 4-6 jocuri. Nimeni nu-ti poate spune exact.

| Alexino2003 explică (pentru Salontanul):

De exemplu să fie 15 mici şi 15 mari ar încăpea?!

| Salontanul a răspuns (pentru Alexino2003):

Cat de mici si cat de mari? Fa singur un calcul. 1 GB=1024 Mb. Sa presupunem ca jocul are 10 Mb unul. Incap 102 jocuri. De unde sa stiu eu ce jocuri si cat au? Un joc poate fi de 10 Gb dar poate fi si de 3 Gb sau de 400 Mb. De unde sa stiu eu ce jocuri si ce marime au? Nu se poate calcula! Ce nu pricepi?