| crst90 a întrebat:

imi poate explica cineva cum pot instala aplicatii pe cardul de memorie a unei tablete? memoria interna a tabletei e mica ...cateva aplicatii si e plina memoria. sistemul de operare al tabletei este Android 5.0

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai daca rootezi tableta. In mod normal aplicatiile trebuie sa fie instalate pe card, pentru o buna functionare a dispozitivului.

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Cred ca dupa ce pui un card de memorie in tableta ai optiunea de a muta aplicatiile descarcate si nu cele de sistem pe card din meniu

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Nu e nevoie de rooting pentru ca tu vrei ca aplicațiile pe care tu le instalezi sa fie pe card asa ca nu ai nevoie de root căci dacă ai root și muti aplicațiile de sistem pe sa card e probabilitatea de a corupe fișierele și împotmolirea sistemului care duce la reinstalarea lui în continuare pentru a mai putea folosi tableta

| jon987654321 a răspuns:

Dupa ce instalezi aplicatia intri la manager pe aplicatie si dai transfera pe sd.