| anonim_4396 a întrebat:

Am o camera compacta Sony DSC-H400 si nu-mi pot imagina cum a intrat praful in obiectiv pur si simplu am praf intre lentile... Credeam ca este o problema doar pentru astea cu obiectiv detasabil.
Daca trimit camera in service, curatarea va fi acoperita de garantie?

1 răspuns:
| Ladislau_Kralicsek_1953 a răspuns:

Stimate domn mi-am cumpărat un aparat identic și am aceeași problema praf și un fir de par foarte mic cei de la service sunt niște nenorociți cred ca nici nu știu sa deschidă obiectivul mi l-a trimis înapoi asa cum a fost