| johnydj33 a întrebat:

Salut am o intrebare, eu momentan stau cu pc-ul conectat la monitor printr-un cablu HDMI, am incercat cu cablu vga, merge se vede dar nu imi recunoaste placa video, din cate am vazut eu pe Youtube cu un cablu vgi as putea sa realizez conectarea fara probleme? doar ca la monitor nu am mufa vgi, cum as putea sa realizez conectare sa se vada la o rezolutie acceptabila deoarece au acum stau pe rezolutia 1360x768 si daca dau pe mai mare nu se vede clar, cand am bagat cablul vga am dat pe full hd 1920x1080 si se vedea perfect doar ca nu recunostea placa video, ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de monitor si placa video ai? Si prin ce te referi ca "se vede, dar nu imi recunoaste placa video"?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Hdmi e superior VGA. Cel mai probabil monitorul e de vina.

| johnydj33 explică (pentru CM7YRE):

Am gtx 950 mini de 128 bit de 2gb si ma refer la faptul ca daca vreau sa intru in control panel la nVIDIA nu ma lasa ca zice ca nu este nici o placa video nVIDIA conectata, la fel si daca intru in dxdiag nu apare la display placa video gtx