| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa nVidia GTX 650 1GB 128 bit si este conectata la monitor(care este un televizor LCD) printr-un cablu HDMI. Odata a iesit cablul din placa video(din spatele PC-ului) si s-au resetat toate setarile.Acum scrisul se vede cam blurat,dar in jocuri se vede si mai blurat, si putin decolorat.Cum as putea sa rezolv?(rezolutia este 1228x690).

1 răspuns:
| Knight9511 a răspuns:

Asa i s-a intamplat si unui prieten...
E de la memoria ram
Cat de curand se va defecta o placuta sau chiar ambele pentru ca le-ai forta cu jocuri, sau altceva de care ele si placa video nu puteau le face fata..Numai BINE...