| Robica2003 a întrebat:

Salut, am o intrebare la HTML, cum pot sa pun la un paragraf si style si background collor in acelasi timp?
Cum am facut eu:

Dar nu se pune decat prima, deci daca pun style mai intai, doar style am, iar daca pun background, doar background am. Cum le pun pe ambele?

Răspuns Câştigător
| unvecin a răspuns:

Dacă ai mai multe proprietăți pe care le pui în același timp zici style="nume_proprietate1:valoare; nume_proprietate2:valoare;"

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se vede ce ai pus tu ca nu te lasa TPU sa pui cod html

dar ai aici un tutorial bun de css

https://www.w3schools.com/css/default.asp

| unvecin a răspuns:

Dar e mult mai bine să ții stilurile într-un fișier CSS și să nu le amesteci prin HTML. În felul ăsta vei avea un cod mai curat, mai ușor de urmărit și modificat.