| RăzvanSTO a întrebat:

Salut, am o intrebare, vreau sa-mi comand de black friday un sistem de pe pc garage. Ma uitam azi pe pagina lor la " RECENZII "si absolut toate recenziile care erau pe pagina lor oficiala erau negative. A comandat cineva de pe siteul lor pentru ca nu as vrea sa dau in vant niste bani si sa raman cu ceva stricat sau ceva de genul. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Ssssmokin a răspuns:

M-am uitat si eu la recenziile de la sistemele facute de ei si nu vad sa aiba recenzii negative. Oricum daca il cumperi si nu iti merge il poti returna sau il poti trimite in garantie.

| ElSueno a răspuns:

Comentariile acelea mă gândesc că erau în legătura cu sistemul. Am comandat de mai mult de 10 ori de pe PC Garage și n-am avut absolut nicio problemă. Mereu mi-au venit produsele la timp, nu mi-au venit stricate.

| RăzvanSTO explică (pentru Ssssmokin):

La pagina lor de Facebook, uita te sa vezi si tu

| anonimg a răspuns:

Cel mai bine ti-l asamblezi tu acasa daca te pricepi.

| RăzvanSTO explică (pentru anonimg):

Da, mi l asamblez eu acasa si componente? eu de pe site-ul lor voiam un pc sau sa iau niste componente, acum nu stiu ce sa mai zic, or fac aia reclama proasta, or e adevarul ( referitor la recenzii )

| anonimg a răspuns (pentru RăzvanSTO):

Daca il iei deja asamblat si nu e bun, il poti da inapoi. Le spui mai dinainte ce programe vrei sa iti mearga pe el, si ei iti vor recomanda dar si garanta sistemul.

| RaduMarsin a răspuns:

Mi-am cumparat prin iunie un sistem, am ales eu componentele si am mai bagat in cos un serviciu de asamblare tot de la ei de pe site. Mi-a venit in cateva zile, mergea perfect, n-am avut nicio problema.
De cativa ani doar de la ei dau comanda, nu am avut probleme cu ei.
Precizez ca daca vrei si asamblare de la ei, trebuie sa platesti una vans de 30% din suma comenzii. Asta ca sa nu desigileze ei toate cutiile si dupa sa anulezi comanda. ( Te anunta ei dupa ce dai comanda cum sa faci )
Dar daca nu vrei asamblare de la ei, dai comanda, iti vin produsele fara avans de platit.

| P3d1a a răspuns:

Frate nu sunt reduceri de blackfriday. M-am uitat pe site si ca exemplu de reducere mincinoasa:

Un system care era redus de la 4500 LEI la 4100 LEI. Am cautat toate componentele PE ACELASI SITE care costa in total putin peste 3000 LEI, plus acel avans de 30% pentru asamblare, 4000LEI. Nu exista reduceri.

Cat despre recenziile negative, nu stiu, din pacate. Am comandat in trecut de pe PC Garage, toate piesele care le-am primit erau in stare perfecta.