| zaza a întrebat:

Am o mare problema.Cred ca e un virus.Cand pornesc computerul mi se deschide automat si o fereastra de mozilla si se incarca o pagina de descarcare a unor filme h t t p ://descarc.at.ua/index.html. Chestia asta mi de intampla de fiecare data.Cum fac sa dezactivez setarea asta sau ce o fi? Am incercat sa reinstalez mozilla, dar fara succes...Va rog ajutati-ma! Dau fundita happy

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pe pagina de internet intra in Tools/Options/General si la Startup bifeaza Show my home page si la Home Page scrii http://www.google.ro si dai OK. Succes!

| Liviu a răspuns:

Cred ca e un site de filme porno
Mai mult ca sigur ai downloadat un film/joc porno
Iar era un virus sa ti se deskida home la acel site sa faca ei voturi si etc
Pei uite cum vad eu problema (am fost patit acu 2 ani cred rolling on the floor deci vb din experienta )
Eu pe atunci nu stiam cine stie de pc
Insa na atunci am schimbat browserul pe ie8
Pei dezinstaleazao si instaleazao iar daca nu
schimba browserul si vei vedea ca nu mai va face asa'
Orcum si alta data numai downloada filme sunt pline de virusilaughing)
Uita-te pe site'uri o O
Take care si vezi sa nu faci bataturi in palmalaughing

| bestmusik a răspuns:

Probabil ai setat ca mozilla sa ti se deschida odata cu deschiderea pcului.Incerca sa dezinstalezi mozilla din Start - Set programs acces and defaults iar dupa ce ai intrat acolo faci click pe Add or remove programs iar atunci o sa-ti apara toate programele pe care le ai in pc; cauti mozilla, dai click pe ea si ii dai remove sau uinstall. Dupa ce ai facut asta mozilla s-a dezinstalat si daca vrei o reinstalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca e bagat in startup un shortcut spre site.start/all programs/startup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stai capra te ajutsmug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa rezolvati problema: [url=http://www.gbx.ro/member_page.php?id=4243]CLICK AICI[/url]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tema1:

nu este un virus, daca nu ai reusit sa rezolvi problema trebuie sa mergi in Local Disk (C) - Documents and Settings - All Users - Start Menu - Programs -Startup si aici o sa gaseste un shortcut html(posibil cu denumirea de rock) pe care trebuie sa-l stergi ( poti sa verifici dand click pe el si se va deschide pagina care te incurca)
Tema 2;
Dai click pe start -> run -> scrii msconfig, apare o fereastra apesi pe tabul startup, apoi cauti in lista o alplicatie care are calea pe care eu am descris-o mai sus si o debifezi.
Bafta

| K1pr1 a răspuns:

Ai un anti virus?

| zaza explică:

Am dezinstalat deja si am reinstalat, dar fara succes.Am deja setata ca pagina se start google si cand deschid eu mozilla mi se incarca cu google. Problema e ca la deschiderea pc-ului se incarca pagina aia sad

| zaza explică:

Nu e site de filme porno Liviu. Poti sa incerci sa te convingi.Sunt filme normale care au aprut in ultima vreme la cinema. Am antivirus.Norton.I-am dat o scanare completa si nu mi-a rezolvat problema asta.Repet,imi incarca automat doar la pornire.Cand deschid ulterior ferestre imi pleaca cu home pageul selectat de mine. In IE e ok, dar la mozilla...