| theeternal a întrebat:

Am o pereche de casti (earphones) Pioneer. In dimineata asta am observat ca nu se mai aud deloc basii. Daca misc firul putin, adica daca-l tin fix intr-o pozitie anume, se aude ok.

Ce se poate face in privinta asta? Se pot repara sau trebuie sa-mi iau altele?

2 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Firul se-ntrerupe. Undeva este fisurat. Trebuie să-l tai, sa scoți capetele și sa le masori cu un aparat de măsură. Nu stiu daca ai răbdare și timp.
Se pot repara, dar trebuie sa cauti un atelier de electrocasnice/electronice.
Asta în cazul în care nu-ți dorești alte căști tongue

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cumperi altele, nu le repara nimeni nu este rentabil ca preț.