| MrARNO a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti Marvo......toate bune pana intr-o zii cand al doilea difuzor nu sa mai auzit (cel din partea dreapta) dar cand misc firul, se aude... poate cineva sa ma ajute?

Răspuns Câştigător
| AndreiStrykerRo a răspuns:

Am avut fix aceeasi problema acum cateva zile, tot cu casti MARVO.

Verifica sa nu fii zgariat un fir de birou, de obicei se intampla daca ai porturile USB doar in spatele UNITATII si tu pui pe acolo castile. De obicei castile Marvo au un ''tub'' protectiv in jurul firului, verifica tot tubul, in caz ca tubul e rupt, firele ies de acolo, se incurca si dupa aia trebuie sa le pui la loc in acel ''tub''

Poti daca tatal tau stie cum sa uneasca cabluri (de exemplu tata stie si m-a ajutat cu o problema cu tastatura) sa-l pui sa se uite la fire si sa incerce el sa le uneasca / refaca (fara cablul de la casti sa fie in calculator, poate se electrocuteaza)

Poate sa mai apara prin faptul ca te joci mult cu sunetul (il dai mai tare, mai incet, prin panoul de sunet de pe firul / casca)

Eu am ''reparat'' aceasta problema cumparandu-mi casti noi, tot Marvo dar am cautat prin tot Altex-ul casti cu cel mai bun ''tub'' protectiv, deci eu acum am sansa foarte mica de ruperea firelor si pot sa ma joc cu sunetul cat vreau (Castile sunt de calitate buna, au costat 170 de lei).

Sper ca te-am ajutat! Daca vrei mai multe informatii poti sa continui ''thread-ul''! Funda? big grin

1 răspuns: