| PateuGamer a întrebat:

Bună, am niste casti Marvo HG8919 si nu se mai aud bine, cand le folosesc nu se aude nimic in ele doar in fundal putin muzica si sunt date la maxim. Am observat ca daca misc putin firul lor si il pun intr-o pozitie incepe sa se auda bine dar daca las firul iar nu se mai aude!
Ce sa fac?crying

Răspuns Câştigător
| Vlad81 a răspuns:

Salut, inseamna ca firul e intrerupt. In acest caz se tine minte locul unde s-a intrerupt(eventual se pune ca semn o banda de scotch ceva)se taie cu grija partea intrerupta si apoi se innadeste sau lipeste cu pistol de lipit si fludor/cositor si se izoleaza cu o banda izolatoare sau ceva asemanator.Nu o sa fie estetic dar va functiona 100%. Daca firul e intrerupt la mufa se taie acolo si se monteaza alta mufa cumparata de la un magazin de electrice/electronice. Daca e prea mare bataie de cap si stai bine cu banii iti cumperi alte casti. Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vlad81):

Esti femeie de vrei funda?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Bro' iti recomand sa iti vezi de treaba si sa nu te mai bagi unde nu-ti fierbe oala! Mai citeste regulamentul TPU! S-ar putea sa te ajute sa-ti dai seama ca ceea ce faci tu nu e ok.Peace!

4 răspunsuri:
| PateuGamer explică:

Multumesc Vlad81, voi incerca daca nu imi voi lua altele!

| Vlad81 a răspuns (pentru PateuGamer):

Cu placere PateuGamer si multumesc pentru funda!