| Thefloryn a întrebat:

Salut..am o placa de baza gigabyte si asa vrea sa-mi cumpar o placa video dar placa video trebuie sa fie tot de la gigabyte casa se potriveasca la placa de baza sau nu conteaza ce placa e...

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Nu conteaza producatorul placii video, ci doar slotul sa se potriveasca cu cel al placii de baza! bafta!

2 răspunsuri:
| GeosBIOS a răspuns:

Nu conteaza furnizorul placii video, conteaza insa caracteristicile portului placii de baza. Inainte sa-ti cumperi placa video este bine sa te uiti pe cartea tehnica a placii de baza si sa vezi cam ce suporta portul video si de ce natura este.

| baiatuucupizzza a răspuns:

Nu conteaza producatorul placii video conteaza slotul de intrare pe placa de baza