| GeoSSS a întrebat:

Buna dimineata! Am o intrebare! Am un pc si as vrea sa-i schimb placa video! Ii pot pune orice tip de placa? Daca nu, la ce trebuie sa ma uit cand o cumpar ca sa se potriveasca?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu, nu e buna orice placa video! Depinde ce placa de baza ai, trebuie sa te uiti la tipul de conexiune suportat de placa de baza...

3 răspunsuri:
| Ciu_Adrian_1991 a răspuns:

DDR poate avea ddr ddr2 ddr3 ddr4 etc
ai grija sa o suporte si placa de baza asta inseamna latenta memorie gpu si asa mai departe ca sa vezi tot ce are pc iti recomand cpu z programul iti face rost de toate datele de care ai nevoie

| GeoSSS explică (pentru Ciu_Adrian_1991):

Mersi

| lpavel a răspuns (pentru Ciu_Adrian_1991):

Nu intreaba de placuta ram si de cea video! laughing