| joJO332 a întrebat:

Am o placa video gtx 1660 super. Dar cand dau pe proprietati nu imi arata aceasta placa video, ci doar RAM si procesorul. Trebuie sa o activez cumva? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. cand folosesti PC in mod normal, in windows si YT, el foloseste placa video din procesor pentru a consuma mai putin curent. Gen chiar nu are rost un GTX 1660 pentru asa ceva. GTX 1660 o sa se activeze cand intri intr-un joc sau faci lucruri mai complexe. Atata timp cand in jocuri ai performantele asteptate, functioneaza si 1660.

5 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Placa video nu ti-o arata in proprietati. O sa o arate :
- In Managerul de Dispozitive (click dreapta pe butonul de start cu sigla windows, manager dispozitiv)
- In dxdiag si in msinfo

| alexalx1234 a răspuns:

Acolo e normal sa nu arate. O arata in device manager

| Osneros a răspuns:

Normal că nu ți-o arată, că n-o cauți în locul potrivit. Caută în dxdiag.

| floreadan a răspuns:

Uita-te la device manager?

| LittleStef a răspuns:

Salut, poti verifica din bios mi se pare, cat de activare nu prea stiulaughing) da.mi un msj pe discord sau insta kid0#4911 sau @that_littlle ig