| Tyctak a întrebat:

Salut, am o placa video Nvidia GTX 750ti Gainward edition (versiune cu un singur ventilator) si cand joc gta 5 are 70 de grade Celsius, este normal?
PS: carcasa este http://www.pcgarage.ro/carcase/game-daemon/6001/ cu un singur vetilator in spate

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Dar ai vrea sa stea la 30 grade? Pentru o placa video cu un singur ventilator este foarte buna temperatura aia.
Ca si idee eu am un r7 240 1gb ddr5 ( overclokata la maxim ) si nu am pic de ventilatie in carcasa, iar in jocuri pretentioase urca si pana la 75 grade.