| Lory_Mihai_1994 a întrebat:

Salut am o plasma Samsung 32j5500 de 80 cu router wifi tenda si nu imi merg filmele sa le redau prin wifi ce trebuie sa fac?

7 răspunsuri:
| Decicumzici a răspuns:

"nu imi merg filmele sa le redau prin wifi" cum faci tu asta? cum dai prin wifi la tv? prin remote desktop de la pc/laptop? sau pui filme de pe net? (banuiesc ca e smart tv). explica procedura prin care redai filme prin wifi direct la tv.

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Se mai poate prin retea de la pc prin ceva sincronizare. Am vazut ca la telefon este asa aplicatie "device syncronous" dar nu am reusit sa o fac sa mearga. Tot tine oricum de remote control. Decat sa dai prin wifi mai bine prin hdmi sau stick usb. Ce vrei tu sa faci tine de retelistica si aplicatii. Habar nu am sincer cum se da un film prin wifi la tv :I

| Decicumzici a răspuns (pentru Decicumzici):

Uite aici cat de imposibil e sa conectezi un tv prin wifi direct la un laptop. Intre 2 pc (sau pc si tableta) se poate prin teamviewer sau ceva program special gen duet display. Pe tv nu poti instala aplicatii de genu asta. http://www.windowscentral.com/......splay-ipad daca se poate imi cer scuze, da eu stiu ca nu se poate pe tv.

| Lory_Mihai_1994 explică:

Activez wifi de la plasma ma conectez la router si caut filme pe browser si nu ma lasa sa le vad

| K0sti a răspuns (pentru Lory_Mihai_1994):

Pentru ca are DRM draguta! Crezi ca totul e moca?

| Lory_Mihai_1994 explică:

Ai putea sa imi zici ce sa cumpar nu sa ma intrebi daca e totul moca prietene

| K0sti a răspuns (pentru Lory_Mihai_1994):

Ai putea sa dai un ochi pe prietenul Google, ca de aia il platesti sa vezi ce e ala DRM?