| NUSHNUSHNUSH1231 a întrebat:

Salut,am o problema, am cumparat de 3 luni niste casti cu usb,astazi deoarece erau in pc si m-am dat cu scaunul in spate,s-a indoit mufa de usb si a picat jos, castile nu au nimic, doar ca nu mai am cu ce usb sa le conectez in pc, aveti ceva idee cum le pot repara sau unde le pot duce la reparat?

Răspuns Câştigător
| AlexZen a răspuns:

Du-te la un service gsm si iti pune alta mufa

Răspuns Apreciat de Editori
| Algo098 a răspuns:

Se poate pune alta mufa USB, fie de la un mouse vechi sau alt dispozitiv sau cablu USB, fie o mufa noua. Trebuie sa fie conectate corect cele 4 fire. Daca se foloseste mufa cu tot cu cablu, se pot conecta cablul castilor cu cablul care are mufa, deci nu se taie cablul fix langa mufa. Se poate lasa cat mai lung si in felul asta si cablul castilor va fi mai lung si prinderea mai usoara, fir la fir si izolat cu banda izolatoare. Orice centru de reparatii tv, calculatoare, telefoane poate pune o mufa USB.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu se mai repară asa ceva, le arunci si cumperi altele.

| sierra1 a răspuns:

"castile nu au nimic, doar ca nu mai am cu ce usb sa le conectez"

dacă ai mai pus mâna pe un pistol de lipit, vei ști. Dacă nu, du-le la orice service (pc-uri)