| Popescu_Leonard_2000 a întrebat:

Am o problemă cu calculatorul. Acum 1 zi mergea perfect, până astăzi când nu mai pornește.

Apăs pe butonul de pornire, unitatea pornește, dar nu i se aprinde nici un beculeț, tastatura și mouse-ul se aprind(in sensul că sunt razer)dar nu merge CAPS-ul și mouse-ul este aprins doar pe jumătate (este aprins pe jumătate doar când calculatorul este pe sleep).
Becul monitorului rămâne roșu (aceeași culoare o are și când e oprit calculatorul, iar în mod normal, când pornește, se face albastru) și când apăs pe buton, monitorul se aprinde, beculețul se face albastru, apare NO SIGNAL, si beculețul se face roșu.

Aseară am lăsat calculatorul pe sleep si azi dimineață m-am trezit cu problema asta.

Am incercat sa resetez BIOS-ul, dar degeaba.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Din cate spui tu, e posibil sa fie placa video. Incearca sa o schimbi daca gasesti una pentru testare.

| CM7YRE a răspuns:

Daca ai placa video integrata pe placa de baza, probeaza cu placa video integrata, daca nu, incearca sa-i pui o alta placa video integrata, posibil ca problema sa provina de-aici; ori ti s-a dus placa de baza; acestea sunt cele mai comune cauze.