| galactic5 a întrebat:

Am o problema cu internetul, de fiecare data cand deschid streamul pe twitch sau ma joc ceva joc ce necesita internet, sau cand ma uit pe Netflix imi cade internetul pentru 30 de secunde sau 1 minut, se intampla asta de 2 luni, are cineva idee ce problema poate fi?
Router : wireless AC1200 TP-Link Archer C1200, Gigabit, Dual Band, USB
mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai incercat mai multe dispozitive, sa vezi daca e de la router sau daca e internetul doar pe un anumit dispozitiv? Poti doar sa incerci diverse versiuni de drivere la placa de retea, sau update firmware la router; sa-ti verifici setarile din acesta, si sa apelezi la provider. Daca "picatul" se repeta cum spui tu, suni la ei, faci ce faci (ca sa pice netul), astepti sa pice netul sa vada ei chestia asta, si "se rezolva".

| Quatae12 a răspuns:

Ar fi bine să suni pe Furnizorul de la Internet!