| Adryan17 a întrebat:

Am o problema cu internetul: se conecteaza, dar nu merge pe laptop.
Am net de la RDS si emit wireless cu un rooter TP-link. Internetul merge, deoarece pe PC, telefon si tableta se conecteaza. Langa ceas imi apare iconita cu semnalul wireless si un triungi galben cu semnul exclamarii pe el. Am widows 7 64 biti, nu am avut problema asta pana acum. Tin sa mentionez ca netul nu merge nici daca incerc sa bag cablul de la net in laptop, e aceeasi problema. Dau funda cui ma rezolva.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Restaureaza fisierul hosts asa. Deschide un Notepad si copy/paste in el

@Echo on
pushd\windows\system32\drivers\etc
attrib -h -s -r hosts
echo 127.0.0.1 localhost>HOSTS
attrib +r +h +s hosts
popd
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns
netsh winsock reset all
netsh int ip reset all
shutdown -r -t 1
del %0

Salveaza ca-> flush.bat pe desktop.Acum da click dreapta pe el si ->Run as administrator. Computerul se va restarta.

31 răspunsuri:
| Bogdi_Brie_1999 a răspuns:

Salut! mane nu merge pentru ca wierlesul se imparte la mai multe rutere pc foloseste foarte mult net, daca vrei sa intri pe laptop trebuie sa inchizi pc-ul