| AlexMirel a întrebat:

Salut, am o problema internetul cand introduc cablul de Ethernet in laptop mi se conecteaza 2-3 minute iar apoi se opreste brusc si nu mai merge netul nici pe wireless, trebuie sa dau apoi restart la calculator, nu stiu ce sa fac. Ajutor!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand bagi cablul, opreste wireless (din butonul de pe tastatura).
Cele doua conexiuni nu pot functiona in acelasi timp pe un singur aparat.

| AlexMirel explică (pentru Bula):

Aceiasi problema am dezactivat wireless-ul cu fn+f3 si la fel a mers 2-3 minute si s-a oprit.Am incercat sa dezactivez si din device manager wireless-ul dar la fel.Cred ca este ceva legat de placa de retea.

| Bula a răspuns (pentru AlexMirel):

Nu stiu ce tip de laptop ai, dar cauta si citeste cartea despre dezactivarea wi-fi.

La fata locului as putea testa situatia, dar aici nu se mai poate face mai mult.

| mihai69 a răspuns:

Dacă legi cablul la calculator e logic să nu meargă ȘI pe wireless. Nu poți avea activă decât o singură legătură odată.
Implicit este cea pe cablu. Dacă vrei wifi, scoți cablul ethernet.