| PaulRaduuu a întrebat:

Am o problema cu microfonul de la casti. Cand conectez castile la telefon, ma aud foarte bine, dar cand conectez castile la laptop, ma aud extrem de incet, am umblat si pe la recording device dar degeaba. Aveti o rezolvare?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu in orice gaura merge orice, de bagat!
Nici daca bagi in gaurile de la priza nu se vor auzi mai bine.

Mufa castilor de la telefon nu se potriveste la laptop, chiar daca intra in gaura. Au numar de contacte diferit (castile pentru telefon au mufa cu 4 contacte, iar la laptop ai doar 3 ).

La laptup poti folosi doar casti cu 3 contacte.
Pentru castile telefonului poti folosi adaptor in care bagi casca deoparte, iar pe partea cealalta are 2 iesiri: pentru casca si pentru microfon.