| MoJo0x a întrebat:

Am o problema cu mouse si face asa doar cand intru in counter strike! Acum 2 saptamani am avut windows 8.1 si imi mergea bine, dupa am bagat alt windows 8.1 dar alt model. si parca imi mergea binisor, dupa mi-am schimbat placa video si monitorul etc si am bagat un windows original de la Microsoft tot 8.1 si l-am activat cu un cod. Problema este ca atunci cand intru in cs si ma joc pe modul deathrun cand mut mouseul in stanga si dreapta se misca mai greu si se blocheaza, parca ridic mouseul de pe birou sau ceva gen. in rest de misca bine si pe alte jocuri! Va rog daca poate cineva sa gaseasca o solutie! MULTUMESC!

1 răspuns:
| floringabor a răspuns:

Eu cred ca face asta din cauza ca nu ai instalate actualizarile (updates). Dar la Windows 8.1 nici nu se mai pot instala actualizari (updates) ci doar la Windows 7 si 10 pentru ca a renuntat Microsoft la Windows 8. Stiu asta pentru ca si eu am avut Windows 8, si am fost nevoit sa renunt la el pentru ca Microsoft nu a vrut sa mai dea actualizari (updates). Si am incercat si Windows 7 si Windows 10, si am vazut ca la Windows 7 si Windows 10 se dau actualizari (updates), iar la Windows 8 nu mai vrea Microsoft sa mai dea actualizari (updates)