| mirelbobora a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. Imi apar pureci pe ecran si dungi verzi de cand il aprind. Cand incerc sa il pornec si incepe windowsu sa ruleze se restarteaza. Incerc sa ii reinstalez windowsu merge totul perfect pana cand incep setarile pt first use. Si se restarteaza, ce mama dracului are. Mi-a mai facut odata asa si i-am reinstalat windowsu si a mers. Acum exact lafel si nu mai merge... Ce va avea

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Reset bios(scoti bateria/ dupa aceea intri in bios si treci data si ora/ setezi first boot dvd-ul)/formatare hard cu hirens boot cd/ reinstalare sistem de operare/ instalare antivirus/ update sistem/ verificare driver (de la ultimul driver video poti avea probleme/ incearca unul mai vechi sau versiunea care a functionat bine pe computer). Incerci cu alt monitor, iar daca face la fel ai o problema la placa video sau placa de baza. Ti-ar fi buna o placa de diagnoza!
http://www.card-diagnoza.ro/Card-diagnoza-PC/View-all-products.html
Hirens Boot Cd
http://www.hiren.info/pages/bootcd

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pune niste DTT pe placa video sa scapi de purici! Dupa care arunc-o si pune alta, ca asta e moarta!

| Jipa95 a răspuns:

Asta-i problema de hardware. Placa video e pe moarte.

| Denis2017 a răspuns:

Ai un virus in placa de baza s-au hard disk ori nu ai placa video buna ori nu ai instalat windows bine

| flv112 a răspuns:

Intrebarea mea este daca ai instalat vreun driver dupa reinstalarea windowsului?