| tacea112 a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-ul, uneori imi apare o reclama de la un joc pe desktop. As dori sa stiu cum pot sa scap de ea, deoarece e foarte enervanta. Multumesc! Link-ul cu problema : https://static.md/#&gid=~&pid=32777e9c6ae2ee40b5dca7f813 cb31d1

6 răspunsuri:
| tacea112 explică:

Asa e link-ul bun, scuze :))) http://uploadimage.ro/2E1l/error.png

| Arthiom a răspuns:

De cand iti apare imaginea aia? Probabil ai instalat sau descarcat ceva si dupa a inceput sa apara. Contacteaza-ma pentru mai multe informatii.

| tacea112 explică (pentru Arthiom):

Imi apare de 2 zile

| DeyCj a răspuns:

Adware-ul ăsta provenit din jocuri furate începe să se arate.
Remediu. Dezinfecează-ți sistemul folosind un antivirus, da antivirus nu țepe comerciale ca esset, nod32, avast, și alte prostii de-astea.Personal aș folosi clamwin, normal setat cum trebuie.Succes

| Arthiom a răspuns (pentru BillyGunoiulGalactic):

Malwarebites este el in sine un fel de malware, nu prea rezolva nimic, plus ca e foarte posibil ca in timpul scanarii sau dupa scanare sa primesti eroarea bsod, iar pc-ul sa isi dea restart. Nu spun ca la toate pc-urile face asa, dar am intalnit chestia asta de multe ori si mi-am pierdut increderea in el. Mai ales ca cere dezactivarea antivirusului in timpul scanarii sau instalarii, fapt care mi se pare putin cam dubios.