| LuciMaCheama a întrebat:

Salut, acum ceva timp am aceasta problema la degetele de la picioare si nu stiu cum sa scap si de la ce provine, am 15 ani si as dori sa scap de ele

https://postimg.cc/NKr9qX25 poza cu problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Floridori a răspuns:

Sincer, din poza par doar niste bataturi. Le poti ameliora aspectul acasa daca ai timp si rabdare.
Cel mai probabil s-au facut de la un anumit tip sau model de incaltaminte, deci in primul rand asta ar trebui sa schimbi. Poate sunt adidasii tai preferati, de exemplu si pentru ca ai tendinta sa ii iei mai mereu, s-au format acele bataturi in timp.
Deci va trebui sa porti incaltaminte un pic mai larga sau un alt model care sa nu atinga atat de mult zona aceea.
Poti inmuia picioarele in apa calduta si sa folosesti piatra ponce pentru a elimina tesutul mai tare si celulele moarte acumulate acolo, apoi poti folosi o crema hidratanta.Cel mai probabil va trebui repetat procesul si ar fi bine ca acea zona sa fie mai mereu hidratata.
Dar nu iti face griji, problema ta este doar una care tine de esteticawinking dar o poti rezolva destul de usor.
Mult succes!