| CentyLox a întrebat:

Salut, am o problema cu un laptop. Prima data am bulit hardul din el, fara motiv nu a mai vrut sa booteze si cand l-am bagat in PC hardul imi bloca efectiv PC-ul. Am crezut ca e si de la vechime si am cumparat un SSD sa stiu ca o vreme nu o sa mai am probleme cu el. Dupa nici doua saptamani, SSD-ul are aceleasi probleme ca si hardul. Ce problema are laptop-ul de imi distruge unitatile de stocare?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa ai ghinionul sa nu fie SSD-ul bun, laptopul tau nu cred care nimic. De ce nu ai luat tot un HDD?
Sau incearca daca ai posibilitatea sa connectezi hardul vechi la un PC cu un adaptor de la SATA la usb si vezi daca ti se vad si daca ti se deschid partitiile.

| marinaru777 a răspuns:

Nu afecteaza componentele din laptop un Hdd sau ssd. Doar daca dai in laptop in timpul functionarii doar atunci se poate strica.