| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am cumparat mous nou cel vechi mi sa bulit de tot, problema este ca il bag in USB(am laptop) se aprinde becu dar nu mi se misca sageata nici nu reactioneaza la clic, am mers cu el la un vecin tot cu laptop(alta marca dar acelasi windous) si a mers, (cand l-am bagat la el i-a aparut ceva jos a dat clic pe ia am asteptat putin si a mers) la mine cand l-am bagat prima data am inchis chestia aia (fereastra), si daca il bag din nou nu imi mai apare, vreau sa mearga mousu, ce sa ma fac!? dau funda si vot!

14 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ca sa-ti apara fereastra, il bagi in alt USB! Si nu o mai inchide, ce ai cu ea? Si macar ai bunul simt si citeste ce scrie acolo, inainte de a o inchide, ca nu degeaba apare!

| stlucian a răspuns:

Restart si o sa apara din nou.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te putin la mufa. Si eu am aceeasi problema. Mufa e mai mica decit locasul ei. Daca o misti in locas, sageata se va misca. De ris, dar eu l-am fixat cu o bucata de hirtie.

| adriandibosfcdb123 a răspuns:

Schimba windous

| mgolea37 a răspuns:

Pai schimba windowsu, probabin laptopul tau nu suporta mousul

| barbutxxx a răspuns (pentru mgolea37):

Am testau mousu pe acelasi windous tot pe laptop! si merge

| GimJun95 a răspuns:

Uita-te la driver daca nu ii cu semnu l intrebarii, daca ii intra pe google la tou les driver,, undeva in partea de sus iti apare "mas drivers" dai acolo, dupa aia dai mai in jos si unde scrie "lancer la detection" dai pe el, trebuie sa downloadezi ceva, ii simplu pasul asta, apoi dupa ce iti apare pagina cu driverele tale dai mai injos pana gasesti driverele de la mousu, si de acolo dai sa il descarci apoi sa il instalezi happy, sper sa te ajute

funda? puppy dog eyes

| barbutxxx a răspuns (pentru GimJun95):

Deci tu imi sugerezi mai pe limba mea sa imi instalez draivarul pentru mous? o sa incerc

| GimJun95 a răspuns (pentru barbutxxx):

Incearca cum ti-am zis si vezi poate asta e problema, eu mi-am updatat toate driverele de acolo si imi merge mai bine happy

| barbutxxx a răspuns (pentru GimJun95):

Nu mi-a mers am mous 3d optical mous an dat pe + ala din dreapta imi apare o fereastra dau ok si tot degeaba am dat si restart

| GimJun95 a răspuns (pentru barbutxxx):

Da ai descarcat driveru?

| barbutxxx a răspuns (pentru GimJun95):

Da

| radumami a răspuns:

Vezi incearca scoate-l din nou si baga-l iar si misca de usb si daca nu merge asa schimba mufa de la laptop

| barbutxxx a răspuns (pentru radumami):

L-am frecat de m-am plictisit! mufa nu e stricata doarece am mousul vechi care are clicu stricat si acela merge adica se misca sageata!