| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor...ieri cand am vrut sa-mi cumpar un laptop nou, acel baiat de la magazin mi-a oferit un alt laptop (second hand) mult mai bun si mai ieftin decat cel pe care voiam sa-l iau eu dar acelui laptop i-a fost shimbat hardul din cauza ca a cedat, am crezut ca nu voi mai avea probleme si l-am cumparat, si cand m-am pus sa ma uit la un film mi-a aparut o eroare cum ca hardul este pe "duca" si l-am dus azi inapoi dar bani nu mi poate da inapoi.Care ar fi parerea voastra, sa mai pun banii sa-mi iau altul nou? in momentu de fata ii la reparat, ar mai putea ceda hardul din nou?

3 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

Frate,nu trebuie sa cumperi laptop-ul de la acel baiat. Daca de bea ai cumparat laptop-ul vechi de la el si l-ai dus a 2-a zi la reparat nu e bine, iti dai seama ca o sa til repare dar o sa ai tot timpul probleme cu el.Eu zic sa iti cumperi un laptop nou si sa nu mai crezi in ofertele second hand.Pentru niste piese mai bune dar vechi ai ajuns fara laptop.Ar trebui sa iti dea banii inapoi si sa iti cumperi laptopul pe care il vreiai.Si da, poate ceda hardul.Nu sti de cand are hardul ala in laptopul lui asa ca o sa cedeza mai devreme sau mai tarziu dupa reparat.Bafta multa si puneti bani de o parte pentru un laptop sau PC mai bune.

| ovidius a răspuns:

"Căderea" repetată a HDD-ului poate fi generată de alte componente de ple placa de bază sau o alimentare deficitară sau pur şi simplu un lot post de HDD.
E ciudat cum ai acceptat un SH în locul unuia nou.

| Boy91 a răspuns (pentru ovidius):

Am acceptat pentru ca SH era mai ieftin si mai bun decat cel nou pe care il doream sa-l cumpar