| Miclea_Raul_1994 a întrebat:

Salut.Am o problema cu un Sistem 2+1 LogiLink.Cand pornesc muzica imi merg binele boxele dar bassu scoate un zgomot care deranjeaza la volum incet. Daca dau volumul mai tare nu se mai aude. Cand pornesc boxa si muzica la icneput vre.o 10 secunde merge ok apoi incepe zgomotul de unde scoate bassu. L-am desfacut si pare in regula...

2 răspunsuri:
| Stelian_Stefan_Nicola_1988 a răspuns:

Daca suspensia tunului de bass este intreaga, si membrana nu este desprinsa, atunci ma duce gandul la trei ipoteze :
1. Difuzor descentrat - apare de obicei daca difuzorul / incinta au fost lovite, daca s-a folosit indelung la un volum destul de ridicat, dar nu numai.

2. Finali pe duca sau condensatori uscati - verifica placa electronica, cu precadere iesirea spre subwoffer.

3. Probleme la sursa sunetului - verifica daca face la fel cu alte boxe.

| Miclea_Raul_1994 explică:

Il am de vreo 3, 4 ani si merge perfect.Din cate observ cand imi scoate zgomotul la bass il opresc iar cand il pornesc iar imi merge bine vreo jumatate de ora(chiar si la volum mare) apoi incepe zgomotul ala...Boxele merg perfect.Da o sa incerc si altele.