| Liviu321 a întrebat:

Am o problema cu un televizor plasma LG. Dupa cum se poate vedea si in poze, pe mijlocul ecranului mi-a aparut o pata alba, sub forma de ochi. Pana acum nu am avut astfel de probleme. De la ce sa fie? Cam cat m ar costa sa reparul ecranul?

2 răspunsuri:
| Andrei750238 a răspuns:

Salut!
Nu ai pus link către imagine.
Daca problema este un "burn in" cauzata de expunerea continuă a unei imagini statice e posibil ca, în unele cazuri extreme, display-ul să nu se poată repara. Încearcă să lasi televizorul vreo 12 14 ore pe un canal neconfigurat ( punctele albe și negre care se mișcă aleator pot ajuta la dispariția acestor arsuri).

Totuși, încă nu știm cum arată exact ecranul și care este problema.
Mult succes! Aștept imaginea