| never2a a întrebat:

Am o problema cu laptop-ul, imi apare pe mijlocul ecranului o bara, care e cat ecranul in lungime iar in lațime vreo 10 cm. Bara acum e neagra dar se face si albă si gri. Orice fac pe ecran, e tot acolo, indiferent de ce fereastra deschid

3 răspunsuri:
| DaniTIRB a răspuns:

Nu apasa in niciun fel pe ecran, agravezi situatia. Reinstaleaza driverul video, daca nu e asta, ecranul e spart intr-o parte a unei muchii. Trebuie inlocuit. Daca inca mai ai garantie la laptop, du-l la un service autorizat pentru a nu pierde garantia. Recomand sa le ceri sa iti schimbe si pasta termoconductoare si sa iti curete radiatorul (asta recomand daca laptopul are mai mult de 2 ani, dar poti si mai devreme).

| 6Radu5 a răspuns:

Sefule,vorbeste cat mai repede cu cineva sa-ti schimbe ecranul ca mie intr-o luna mi s-a facut tot negru si mai apare si efectul de bug cu delay.Eu cu 600 ron l-am schimbat, treaba asta se intampla la ecranele de laptop pentru ca se incalzezc in draci, si normal de jos apare dunga, unde e mai aproape de sursa de supraincalzire.

| 6Radu5 a răspuns:

A si inca ceva, conecteaza laptop-ul la un monitor sau la un tv ca sa vezi daca ecranul e de vina si nu altceva.