| NoSa a întrebat:

am o problema cu unitatea centrala. Am achizitionat un nou cooler pentru procesor l-am montat pe unitate si cand apas butonul POWER nu se intampla nimic doar sta aprins un beculet rosu lumina fiind foarte slaba. Am pus vechiul cooler si problema este la fel desi inainte mergea bine. Am gasit o mufa scoasa pe care scrie Audio dar am bagat-o la loc, nu stiu care e problema ...va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca nu ai umblat la mufa de power de pe placa de baza e undeva in dreapta jos colt. Atunci verifica alimentarea la curent sau sursa poate ai atins acel buton 0 - adica on/off.

| K0sti a răspuns:

Te duci la service! Cand nu stii, nu te bagi!