| Klau97 a întrebat:

Buna seara TPU. Am o problema cu pc-ul. Acum un an am cumparat o unitate noua iar unitatea veche am dus-o in pod. A trecut aproximativ un an si azi m-am decis sa-l dau unui prieten. Dar pc-ul nu porneste, am deschis carcasa iar dupa ce am reconectat cablul de alimentare si apas pe butonul de start se aprinde un beculet verde si unul rosu ( un flash scurt, langa procesor ). Ventilatorul procesorului se invarte si el pentru putin timp. Iar dupa aceea nimic, chiar daca mai apas pe buton nu se mai intampla aboslut nimic. Mentionez ca bateria de la bios am schimbat-o acum. Se poate arde sursa?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Daca sursa se arde nu mai primeste curent deloc, deci placa video e de vina, parerea mea e ca s-a stricat cumva...