| qubec01 a întrebat:

Salut.Am o problemă in legătură cu spațiul de stocare de pe un Huawei P9 Lite 2017. Începe să consume din memorie aiurea. Dupa ce mi-am instalat aplicatiile de care am nevoie, mai aveam liber 7, 41 gb. Dupa ceva zile, scade la 6, 53 gb. O rezolvare? Am observat ca nici resetare nu ajuta.
Ps:Folosesc Android 8.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dezinstaleaza aplicatiile care iti consuma mult, pentru ca nu isi au rostul.
poti folosii computerul pentru jocuri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sunt actualizarile aplicatiilor.
Dezinstaleaza ce nu ai nevoie.
Facebook & Messenger -> Poti deschide pe Chrome
Emailuri -> Poti verifica de pe Chrome

| qubec01 explică (pentru Violleta2022):

S-a rezolvat, am făcut downgrade la Android 7 si am scăpat de belea.
În legătura cu jocurile, nu cred că ai vrea să stii cum ruleaza pe un Celeron N2840.