| aannddrreeaa a întrebat:

Am o problema cu PC-ul.Imi spune de vreo cateva zile ca nu mai are memorie in C, desi am sters cel putin 600 MB, insa parca spatiul tot se micsoreaza(imi spunea ca nu mai am spatiu deloc, apoi aveam 250, iar acum am 118MB).Desi sterg din fisiere, spatiul liber scade.
Inainte aveam mult mai multe fisiere si aveam jumate din spatiu liber iar acum am si putine fisiere si putin spatiu. Aveti idee care e problema si cum o pot rezolva?

Răspuns Câştigător
| JoeyJordison a răspuns:

Andreea..vezi sa nu uiti sa stergi si din RECYCLE BIN, pentru ca daca nu faci asta, degeaba de stergi. Vezi cum stergi fisierele din C, daca ai ceva instalat trebuie sa dezinstalezi din control planel/add remove programs/. Incearca sa dai DISCK CLEANUP pentru a sterge fisierele inutile sau foloseste programul CC CLEANER, il gasesti pe google search. sper ca te-am ajutat :*

3 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Sunt 3 variante:
1. Nu le stergi si din Recycle Bin
2. Ai virus si acesta creeaza fisisere care ocupa spatiul pentru a-ti face PC-ul sa mearga din ce in ce mai greu.
3. HDD-ul poate avea probleme, eroare mica care se repara folosind Scandisk pentru verificare astfel indepartand eroarea. Sau daca hdd-ul este pe duca apar erori din ce in ce mai multe si mai mari.

| Sihastrul a răspuns:

Clic dreapta pe computer\proprietati\protectie sistem\configurare\bifezi dezactivare protectie sistem\apply\ok.
Apoi optimizeaza sistemul.
http://tutorialiro.blogspot.com/2012/05/optimizare-pc-123.html

| adsx a răspuns:

E infectat pc-ul cu virusi