| Snake223 a întrebat:

am o problema cu telefonul(Huawei P9 lite 2017) spațiul de stocare se umple incontinuu, cam 500MB/zi și nu știu ca să-i fac, l-am dus la reparat, a mers 20 zile și apoi a început din nou... dacă nu își revine o probabil o să-l returnez

2 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Ai vreo aplicatie ceva care isi face cache-ul incontinu ca nu e normal sa se umple memoria zilnic cu cate 500 Mb. Ori da o resetare si lasa-l 2-3 zile fara sa instalezi nici o aplicatie, si vezi daca se mai umple. Daca nu se mai umple, atunci ai grija care este acea aplicatie care isi face de cap, fiind atent si instalind-ule pe rand.

| D3I3 a răspuns:

Dar tu stergeai cache-ul? Ai nevoie de o aplicatie, Clean Master e perfect si e usor de folosit, daca nu te pricepi sa mergi in setari>>spatiu de stocare/storage.