| TheNone a întrebat:

Am o problema la laptop. Nu detecteaza Wi-Fi ul in sensul ca in dreapta jos apare pictograma cu calculatorul acela micut cu un X, in loc de semnul acela Wi-Fi. Daca bag firul din router merge, cand il scot la fel. Stiti ce ar putea avea? ofer FUNDA!

3 răspunsuri:
| SantalPorcocale a răspuns:

Cauta driveru' pentru wi-fi

| gelu1970 a răspuns:

Nu ai driver wifi instalat sau il ai dar nu e activat wifi. Ai activată placa de rețea de aceea iți arata icono unui calculator.

| dannyel86 a răspuns:

Ceea ce vezi tu este pentru conexiunea la net prin cablu. E normal sa iti arate un X daca firul de la internet sau router nu e conectat la laptop.
Instaleaza driver-ul Wi-fi compatibil, de pe pagina producatorului laptopului, ca sa-ti poata detecta router-ul wireless (daca il ai).