| Dianna_8523 a întrebat:

! FUNDITA! Am si eu o intrebare care are nevoie de raspuns urgent. Mi-am luat un modem din acela pentru internet prin stick, care il bag la USB si se conecteaza la internet. de la RDS-RCS. Am incercat la laptop si mergehappy Problema este ca am si un calculator, si astazi am incercat sa-l bag acolo ca sa nu mai pun firul de internet, pentru ca nu am cum sa-l duc acolo. Si am instalat, dar cand dau pe pictograma ca sa ma conectez, nu merge! sad Stiti careva ceas putea face.adica nu merge ca nu imi intra chestia sa dau connect! sad

8 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Suna la iei si iti explica cei de la Rds care este problema uite nr 400401 nu uita sa pui prefixul orasului tau inaintea nr.

| CatalinMG a răspuns:

De obicei modemurile au probleme, cateodata si variatii de tensiune care pot afecta calculatorul. Daca vrei sa functioneze ambele calculatoare simultan, ai mai multe solutii:
1-un calculator cu 2 placi de retea: o placa conectata la modem, cealalta la celalalt calculator prin cablu crossover.(primul calc devine server). unele placi de retea stiu sa faca comutarea, accepta si un cablu utp normal, nu-i nevoie sa fie cross.
2-folosesti un router, in care clonezi macul placii de retea, cu care au facut setarile cei de la rds. e o varianta mai eleganta, nu e nevoie sa fie ambele calculatoare pornite si poti conecta mai mult de 2 calculatoare. Poti vorbi cu cineva de la RDS sa vina sa iti rezolve problema happy Sper sa iti ajute

| Dianna_8523 explică:

L-am instalat happy

| LoveForShania a răspuns:

Stiu.si eu patesc la fel. Incearca sa verifici daca acolo la internet este logata bine cu parola si cu userul!

| ZuuZaaA a răspuns:

Si eu am stick de la RDS-RCS. a venit o femeie si a zis ca e la oferta.si ca nu platesti mult in plus bla bla bla...si cand am incercat astazi sa pun. a mers prima oara.si apoi nu a mai mers. Ce oameni mai, numai cu furtisaguri umbla.oh go on in fine.acum oferta asta e valabila un an...

| zorialbi a răspuns:

Inchide calculatorul, scoate stickul, apoi pune-l la loc si deschide calculatorul. Sau daca tot nu merge dezinstaleaza programul si instaleaza-l din nou. Si la mine face figuri dar dupa mai multe incercari merge. happy

| Johnny_3038 a răspuns:

Incearca sal instalez!

| doraz a răspuns:

Poate nu are semnal? asa pateste o colega de a amea.